شبکهفناوری اطلاعات

حرفه ای شدن در مباحث مربوط به شبکه های کامپیوتری و نقشه راه

0
آموزش نتورک پلاس رایگان
Network Plus

مسیر تسلط به مباحث مربوط به شبکه های کامپیوتری

شاید این سوال در ذهن خیلی از دانشجو ها و افرادی که به مباحث مربوط به شبکه و ارتباطات علاقه مند هستن بوجود بیاد که چطور و با طی کردن چه مسیری، می توان در مباحث مربوط به شبکه های کامپیوتری مسلط شد و در این زمینه کار کرد؟؟؟

در این مقاله قصد داریم تا مسیر یادگیری به صورت حرفه ای را بررسی کنیم.

با ما همراه باشید…

مسیر یادگیری شبکه

حرفه ای شدن در مباحث شبکه و مسیر یادگیری

چطور حرفه ای شویم؟؟؟؟

شبکه کردن کامپیوترها به یکی از نیازهای مهم شرکت ها و سازمانهای بزرگ و کوچک تبدیل شده است، فرقی نمیکند چه شرکتی با چه موضوع فعالیتی باشد، در حال حاضر همه شرکت ها و سازمانها مجبورند برای امور جاری و اداری روزانه شان از کامپیوتر استفاده نمایند.

هر شرکتی که بیش از یک کامپیوتر داشته باشد این نیاز را حتما خواهد داشت که اطلاعات مورد نیاز و مهم شرکت، را بین این کامپیوترها به اشتراک بگذارد تا هر کاربری با هر کامپیوتری، در محیط فعالیت اداری بتواند در اسرع وقت به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشد.

این نیاز یعنی به اشتراک گذاشتن منابع و داده های مورد نیاز هست، فقط از طریق شبکه کردن تمام کامپیوترهای موجود در شرکت و اتصال آنها امکانپذیر است.
اما کار به اینجا ختم نمی شود شرکتی که شبکه خود را راه اندازی می کند نیاز به متخصصی خواهد داشت که بتواند این شبکه را پشتیبانی نموده و در صورت بروز هر مشکلی در اسرع وقت آن را برطرف کند.

علاوه بر آن شرکتها و سازمانها نیاز به شخصی دارند که بتواند امنیت اطلاعات و داده هایی که در این شبکه به اشتراک گذاشته شده را نیز تامین کند.

شبکه های کامپیوتری و ارتباطات آنلاین در دنیای امروز، مهم ترین نقش را در تسریع روند فعالیت های هر شرکت بازی می کند.

اولین گام

اولین قدم را بردارید…

پایه ای ترین دوره و یا پیش نیاز تمام دوره های شبکه، دوره محبوب نتورک پلاس (+Network) می باشد. این دوره توسط موسسه CompTIA ارائه می شود که در حال حاضر با EXAM CODE N10-007 ارائه شده است.

اگر به تازگی با دوره نتورک پلاس و مدرک آن آشنا شده اید در ابتدا با این واقعیت روبرو شوید که قرار نیست تا شما در پایان این دوره به درآمد و جایگاه شغلی بسیار بالایی دست پیدا کنید. در واقع آموزش نتورک پلاس مقدمه ای برای کسب مدارک ارزشمندی خواهد بود که در ادامه مسیر به مجموعه مهارت های IT شما اعتبار می بخشند.

آموزش نتورک پلاس رایگان

Network Plus

قدم اول را بردارید…

برای دانلود کتاب محبوب نتورک پلاس به کانال تلگرام ما مراجعه نمایید.

 

کالی لینوکس

مقاله قبلی

دوره رایگان آموزش میکروتیک MTCNA – قسمت اول

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در شبکه