شبکه

آموزش شبکه های کامپیوتری در سال ۲۰۲۰ – یادگیری را آغاز کنید

2

آموزش شبکه های کامپیوتری در سال ۲۰۲۰

امروزه آموزش فناوری اطلاعات نقش مهمی را در پیشرفت افراد و جوامع بشری در دنیای امروز به روی همگان گشوده است. بدون شک از دانش شبکه های کامپیوتری می توان به عنوان یکی از مهم ترین تخصص ها نام برد. کسب مهارت در زمینه شبکه (Network) بسیار حیاتی است. و به تبع آن مهارت در پیاده سازی و اجرای شبکه های کامپیوتری به رفع مشکلات سازمان ها در این حوزه کمک شایانی می کند. اما یادگیری شبکه را از کجا و چگونه آغاز کنیم:

همه می دانیم، دانش شبکه و فناوری های تحت شبکه از محبوب ترین و پردرآمد ترین بخش های فناوری اطلاعات و انفورماتیک می باشد. و یادگیری و آشنایی با مباحث شبکه و امنیت شبکه جز اصلی ترین تخصص های افرادی می باشد که می خواهند در زمینه علوم کامپیوتری وارد بازار کار شوند.

اما سوالی که برای تمامی علاقه مندان در این حوزه مخصوصا دانشجویان رشته IT به وجود می آید، و جواب های پراکنده ای در این زمینه وجود دارد، چیست؟ این است که شبکه را از کجا شروع کنم و چگونه دانش شبکه را فرا بگیریم ؟

شروع کار

شرکت های بسیاری در دنیا می باشند که دانش شبکه به محصولات آنها وابسطه است. و به عبارتی طراحی و پیاده سازی انواع شبکه ها بدون استفاده از محصولات این شرکت ها امکان پذیر نمی باشد.

شرکت نرم افزاری مایکروسافت و شرکت سخت افزاری سیسکو متولیان انواع دانش و مباحث تخصصی شبکه می باشند و کسانی که می خواهند در حوزه IT به صورت کلی و تخصصی دانش فناوری های روز شبکه را بیاموزند حتما باید بر روی محصولات این دو کمپانی مسلط باشند.

شرکت مایکروسافت و شرکت سیسکو برای علاقه مندان به حوزه IT، کارشناسان شبکه، دانشجویان و مدیران IT دوره های آموزشی را در جهان ارائه داده اند که با فراگیری این دوره ها می توان در زمینه طراحی، مشاوره و نگهداری و پشتیبانی خدمات شبکه و دیتا سنتر وارد عرصه کاری شده و به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت نمود.

یادگیری ر ا آغاز کنید

اولین دوره به عنوان پیش نیاز هرنوع دانش شبکه ای که مورد تایید هر دو کمپانی مایکروسافت و سیسکو می باشد. و یاد گیری و فراگیری دانش ابتدایی شبکه تحت عنوان +network میباشد. که در آن با تعاریف تخصصی و جزئیات شبکه آشنا می شوید. سپس می توانید بعد از به پایان رساندن دوره نتورک پلاس وارد دوره های تخصصی تر شوید.

و بعد از آن با گذراندن دوره های شرکت های معتبری چون مایکروسافت، سیسکو و میکروتیک وارد شاخه های تخصصی شده و بر اساس علاقه مندی خود به فراگیری ادامه دهید.

به یاد داشته باشید که علوم شبکه بسیار گسترده است و برای تبدیل شدن به یک فرد حرفه ای در این زمینه نیاز به تمرین و ممارست زیادی می باشد. پس با انرژی شروع کنید و پیوسته در حال یادگیری باشید.

تیم مدیر آی تی در تمامی مراحل در کنار شما عزیزان می باشد.

انواع مجازی سازی

مقاله قبلی

مدیر ارشد فناوری اطلاعات یا CIO

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

2 نظرات

  1. سایت بسیار خوبی دارید
    با مطالب کامل و روان
    ممنون

    1. ممنون از لطف شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در شبکه